O nas

Ja 

Nazywam się Witek i ponoć jestem wyjątkowy! Jak tylko się urodziłem to narobiłem takiego szumu. Wszyscy mówili tylko o mnie! Już myślałem, że może urodziłem się w rodzinie królewskiej, ale szybko zmieniłem zdanie. To raczej nie o to chodzi. Nie wiem na czym polega ta moja wyjątkowość, przecież mam ręce, nogi, głowę i wszystko jak inne dzieci. Niczego mi nie brakuje, a nawet mam jakiś gratis! To się nazywa dodatkowy chromosom, czy jakoś tak. Wszyscy mają ich 46, ale ja mam ich 47! Taki dumny jestem z tego, ale rodzice mówią, że nie zawsze więcej znaczy lepiej. No trudno! Przy podziale, przyszła do mnie jakaś Pani - Ruletka Genetyczna i wciskała mi ten dodatkowy chromosom. Początkowo nie chciałem nic brać, ale tak zachwalała, że w końcu się skusiłem. No i zostałem wyrolowany! Tata mówi, żeby nic nigdy nie brać od akwizytorów, ale wtedy tego jeszcze nie wiedziałem. Pociesza mnie jedynie fakt, że nie tylko ja byłem taki naiwny. Co sześćsetna komórka się nabiera. Jest nas więcej!
Wszyscy na około mówią, że mam zespół Downa. Długo zachodziłem w głowę co to za zespół, ale po jednej nieprzespanej nocy mnie olśniło. No przecież to moja rodzina! Poznajcie więc mój zespół Downa:

Mama Diana

Jakbym miał zapytać mamy kim jest, odpowiedziałaby, że przede wszystkim MAMĄ! Mama to Mama. Mama jest psychologiem dziecięcym i terapeutą. Pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi i z dziećmi z jakimiś problemami. Na razie nie pracuje bo jest ze mną w domu i mnie wspomaga. Teraz już wiecie czemu ją wybrałem:)

Tata Jakub 

Tata pracuje i robi ważne rzeczy. Mama powtarza: "gdzie diabeł nie może, tam tatę pośle". Nie bardzo rozumiem o co jej chodzi, ale może kiedyś zrozumiem.
Tata stara się znaleźć jak najwięcej czasu dla nas. Bawi się z nami, kupuje nam różne rzeczy lub zabiera w ciekawe miejsca.

Siostra Helena

Helena to moja starsza siostra. Tak, tak mam starszą siostrę!!! Ma 5 lat i chodzi do przedszkola. Jest uśmiechnięta i zabawna. Helenka bardzo kocha pieski i mówi, że jak dorośnie zostanie weterynarzem. Uwielbiam z nią przebywać. Opowiada mi bajki, buja w kołysce, a jak zapłacze to często jest szybciej niż mama i podaje mi smoczek. A wiecie jaki jest jeszcze atut posiadania starszej siostry? Jej koleżanki! Wszystkie się zachwycają mną, głaszczą, chichoczą, a nawet kąpią mnie.  

Sunia Miła

Miła to suczka Goldena. Uwielbia dzieci, a dzieci uwielbiają ją. Lubię jak mnie wylizuje przed kąpielą i śpi obok mojego łóżeczka. Rozumiemy się bez słów, gdyż wiele nas łączy. Oboje mieliśmy bardzo podobne operacje.

by Witek-Rozbitek

2 komentarze:

  1. Miło Cię poznać Witek i całą twoją rodzinę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pozdrowienia z Lubina!!!!!!! miło się rozmawiało z Twoim tatą !!!! 3-majcie się !!!!

    OdpowiedzUsuń